Tváří v tvář problému. Živě s M. Jílkovou. Dále připravili: S. Brunclík, K. Dušková, J. Smrž a R. Kudrnáček

Proč jsme největší ateisté v Evropě a přitom holdujeme kartářkám a horoskopům?

Moderátorka Michaela Jílková bude v přímém přenosu společně se svými hosty diskutovat o rozšířené víře v nadpřirozené schopnosti a především o předpovídání budoucnosti. Diskutovat budou: Claire Klingenberg – prezidentka Evropské rady skeptických organizací, Radko Tobičík – místopředseda Astrologické společnosti ČR, Ivana Regina Kupcová Sádlová – kartářka, Tereza Skálová Demeová – jasnovidka, Jolanda – kartářka, Petr Tomek – předseda Ateistů ČR, Petr Jan Vinš – teolog, Jeroným Klimeš – psycholog, a další.

Češi jsou k náboženství nejen mimořádně chladní, ale Česká republika je dokonce v těchto věcech naprostým extrémem. V Boha podle výzkumu významného amerického think tanku Pew Research Centrum, uskutečněného v minulém roce, věří pouze 29 procent obyvatel Česka. Ovšem v Polsku, na Ukrajině či v Chorvatsku je to 86 procent lidí, v Rusku 75 procent a například v Maďarsku 56 procent obyvatel. Nejblíže k nám v tomto případě mělo z osmnácti zjišťovaných zemí Estonsko, jenže i tam věří v Boha 44 procent lidí.

Proč jsme největší ateisté v Evropě a přitom holdujeme kartářkám a horoskopům? Co je příčinou tohoto stavu? Může záporná nebo kladná předpověď budoucnosti ovlivnit osud člověka? Je úspěšnost předpovědi budoucnosti větší než pravděpodobnost, že se to stane? Máme předurčený osud? Vidí astrologové a kartářky více než ostatní nebo je to podvod a vyhazování peněz?

Stopáž56 minut
Rok výroby 2018
 L HD