Tváří v tvář problému. Živě s M. Jílkovou. Dále připravili: S. Brunclík, K. Dušková, J. Smrž a R. Kudrnáček

Jste spokojeni s organizací a rychlostí oprav silnic?

Moderátorka Michaela Jílková bude v přímém přenosu společně se svými hosty diskutovat o problémech s opravami silnic a dálnic a jejich délkou. Diskutovat budou: Martin Kolovratník – předseda Podvýboru pro dopravu, ANO, Věra Kovářová – poslankyně STAN, Jana Vildumetzová – předsedkyně Rady Asociace krajů ČR, Miloslava Pošvářová – odbornice na dopravní stavby, Jan Kroupa – generální ředitel ŘSD, a další.

Řidiči se u nás potýkají s realitou kvality našich silnic, ale také s množstvím a délkou oprav. Naše nejvytíženější tepna se rekonstruuje již 5 let a letos měla modernizace skončit. Protáhne se ale do roku 2021 a ani tato lhůta není možná konečná. Časté uzávěrky řidiče čekají i na dalších silnicích. Podle ministerstva dopravy a ŘSD mohou za zpoždění především aktivisté, kteří stavby prodlužují a také majitelé pozemků, potřebných pro nové stavby. Proto se poslanci rozhodli zákonně upravit proces dopravních staveb. Stavitelé by tak mohli začít s výstavbou i na pozemcích, které majitel nechce prodat.

Připomíná vám ježdění po českých silnicích jízdu po tankodromu a

staveništi? Vadí vám, že se renovace stále prodlužují a zvyšují tak i náklady? Myslíte, že za prodlužování staveb mohou aktivisté nebo vidíte chybu spíše na straně státu? Mají stavitelé dostatečnou zodpovědnost za provedení staveb? A je podle vás správné, aby stát mohl na vašem pozemku postavit silnici bez vašeho svolení?

Stopáž56 minut
Rok výroby 2018
 L HD