Tváří v tvář problému. Živě s M. Jílkovou. Dále připravili: S. Brunclík, K. Dušková, J. Smrž a R. Kudrnáček

Jste pro legalizaci manželství leseb a gayů?

Moderátorka Michaela Jílková bude v přímém přenosu společně se svými hosty diskutovat o uzákonění manželství pro stejná pohlaví. Diskutovat budou: Jiří Čunek, senátor KDU-ČSL, Adéla Horáková, právnička kampaně Jsme fér, Veronika Dočkalová, předsedkyně spolku LGBT křesťanů Logos, Jeroným Klimeš, psycholog, Osmany Laffita, módní návrhář, Petra Kutálková, socioložka a další.

Manželství i pro stejnopohlavní páry? Téma, o kterém se vedou již delší čas debaty na půdě českého Parlamentu. Jeho zastánci argumentují mimo jiné tím, že všechny děti mají právo na láskyplnou rodinu, stabilitu a právní ochranu. Odpůrci zase hovoří o ohrožení takzvané tradiční rodiny. Jaký názor převáží?

Sdružení neziskových organizací, které zaštiťuje Koalice za manželství (Amnesty International, Logos Česká republika, Mezipatra, Prague Pride a PROUD) už posbíralo v rámci iniciativy Jsme fér více než 23 tisíc podpisů pod petici za manželství pro všechny a do 1. května (na svátek lásky) jich chce mít 50 tisíc. Podle průzkumů je pro asi 67 % české veřejnosti. Stávající právní úprava například neumožňuje, aby si partner či partnerka osvojili dítě svého registrovaného partnera či partnerky, se kterým žijí ve společné domácnosti a na jehož výchově a výživě se podílejí, a to obdobně, jako si může osvojit například manžel dítě své manželky, které má z předchozího vztahu. Měli by partneři v homosexuálních vztazích mít možnost uzavřít sňatek se stejnými právy jako tradiční heterosexuální rodina?

Stopáž56 minut
Rok výroby 2018
 L HD