Tváří v tvář problému. Živě s M. Jílkovou. Dále připravili: J. Vondráček, K. Dušková, J. Smrž a R. Kudrnáček

Pirátská strana chce zlegalizovat marihuanu

Moderátorka Michaela Jílková bude v přímém přenosu společně se svými hosty diskutovat o legalizaci konopí. Diskutovat budou: Ivan Bartoš – předseda Pirátské strany, Rostislav Vyzula –lékař a poslanec ANO , Jeroným Klimeš – psycholog, Pavel Kubů – lékař, Robert Veverka – předseda spolku Legalizace.cz, a další.

Nová parlamentní strana Pirátů ve svém programovém prohlášení deklarovala reformu na legalizaci konopí, kterou by také ráda v tomto volebním období prosadila. Marihuana by tak mohla být volně prodejná, ale také by měl být dán prostor zájemcům pro domácí pěstování. Piráti si od tohoto kroku slibují přínos pro státní pokladnu v řádu několika miliard korun a také zvýšení bezpečnosti.

V současnosti je držení malého množství marihuany hodnoceno jako přestupek, pěstování konopí je klasifikováno již jako trestný čin. Přestože je u nás konopí zařazené mezi nelegální drogy, např. podle průzkumu filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci zhruba 45% sedmnáctiletých gymnazistů marihuanu vyzkoušelo. V některých případech je marihuana jakousi přestupní stanicí k užívání tvrdých drog. V posledních letech se hodně diskutuje i o léčivých účincích konopí.

Je správné, aby výroba a prodej marihuany byl u nás zlegalizován? Nebo hrozí, že se z naší země stane ráj drogově závislých? Je správné, aby konopí mohl pěstovat každý, kdo ho potřebuje? Je tato halucinogenní droga léčivá nebo nebezpečná? Měli bychom se pak bát nárůstu psychicky narušených jedinců anebo jde o zbytečné strašení?

Stopáž56 minut
Rok výroby 2017
 L HD