Tváří v tvář problému. Živě s M. Jílkovou. Dále připravili: J. Vondráček, K. Dušková, J. Smrž a R. Kudrnáček

Výročí 17. listopadu

Moderátorka Michaela Jílková bude v přímém přenosu společně se svými hosty diskutovat v předvečer výročí 17. listopadu – Dne boje za svobodu a demokracii. Diskutovat budou Daniel Herman – ministr kultury /KDU-ČSL/, Pavel Kováčik – předseda poslaneckého klubu KSČM, David Černý – sochař, Saša Vondra – bývalý disident, ředitel CEVRO INSTITUT, Jan Bubeník – bývalý studentský aktivista a podnikatel, Lenka Procházková – bývalá disidentka a spisovatelka, Radim Valenčík – ekonom a sociolog, a další.

Česko si v pátek připomene výročí událostí spojených se 17. listopadem. A to nejen fašistických represálií a popravených studentů v roce 1939, ale i událostí o padesát let mladších. Města v celé republice čekají pietní shromáždění, demonstrace i různé kulturní akce. Kromě oslav je to i příležitost k zamyšlení a inventuře toho, jaká je naše 28 let trvající cesta s nově nabytou svobodou a demokracií. Jsme spokojení se životem ve svobodě a demokracii nebo bylo před rokem 1989 lépe?

Komunisté, disidenti a demokrati budou ve studiu diskutovat o tom, s čím jsou spokojeni a co jim naopak v životě české společnosti nejvíce vadí. Budou vyjadřovat i ke dvěma událostem historického významu: k našemu vstupu do NATO, integraci mezi členské státy Evropské unie a také k dalšímu směřování demokracie.

Stopáž56 minut
Rok výroby 2017
 L HD