Tváří v tvář problému. Živě s M. Jílkovou. Dále připravili: J. Vondráček, K. Dušková, J. Smrž a R. Kudrnáček

Máme ztrácet soukromí kvůli ochraně před terorismem?

Moderátorka Michaela Jílková bude v přímém přenosu společně se svými hosty diskutovat o ochraně kyberprostoru. Diskutovat budou: Bohuslav Chalupa – poslanec ANO, gen. Andor Šándor – býv. náčelník Vojenské zpravodajské služby ČR, Mikuláš Ferjenčík – Česká pirátská strana, Štefan Šafár- iniciativa Digitální bezpečnost a soukromí, Radomír Valica – právník, Jan Vobořil – iniciativa Iuridicum Remedium, a další.

Londýn, Stockholm, Petrohrad, Egypt a další místa, spojují teroristické útoky, ke kterým došlo jen během prvních letošních měsíců. Útoky, které ale nejsou na první pohled tak patrné, avšak mohou způsobit velké škody, se stále častěji odehrávají v kyberprostoru – útoky, jejichž primárním cílem je získání informací. Také z toho důvodu je zde snaha státu vytvořit obranný systém pro datové cesty. Největší diskusi tak na začátku roku vyvolala novela zákona o vojenském zpravodajství, kterou představilo ministerstvo obrany a nyní ji zpracovávají poslanci.

Jsme v hledáčcích kamer, naše mobilní telefony jsou monitorovány, není tajemstvím, které stránky jsme na internetu navštívili. Přesto nyní zpravodajci chtějí číst i naše dopisy, z důvodu ochrany a bezpečnosti. Může nás ale dohled Velkého bratra skutečně ochránit, nebo jde jen o zástěrku pro šmírování a upevňování vlivu? A je bezpečnost adekvátní cenou za ztrátu soukromí a osobních svobod?

Stopáž56 minut
Rok výroby 2017
 L HD