Tváří v tvář problému. Živě s M. Jílkovou. Dále připravili: J. Vondráček, K. Dušková, J. Smrž a R. Kudrnáček

Neplatíme za elektřinu, plyn a teplo předraženou cenu?

Moderátorka Michaela Jílková bude v přímém přenosu společně se svými hosty diskutovat o našich výdělcích a důchodech. Diskutovat budou: Alena Vitásková – předsedkyně ERÚ, Klára Dostálová – náměstkyně pro řízení Sekce regionálního rozvoje MMR ČR, Petr Černý – předseda občanského sdružení na ochranu spotřebitelů tepla DOST!, Martin Hájek – ředitel Teplárenského sdružení České republiky, Jiří Zerzaň – předseda Asociace rozúčtovatelů nákladů na teplo a vodu, Štefan Suchar – iniciátor stížnostní petice na dodavatele tepla, a další.

Cena je pro nás hlavním faktorem při výběru dodavatele plynu a elektřiny, to platí pro 51 procent Čechů. Ale stále více lidí se již zajímá také o kvalitu služeb dodavatele, o jeho pověst a také dávají na doporučení od známých. Roste i počet těch, kteří dodavatele energií chtějí změnit. Na co si dát pozor, abychom ušetřili a byli s volbou spokojení?

V praxi se nyní poprvé používají nové vzorce, podle nichž se vypočítávají peníze, které uhradí miliony nájemníků za vytápění v bytových domech. Jak se tato změna projeví na konkrétním vyúčtování? Koncovými odběrateli tepla od tepláren jsou většinou obyvatelé panelových a bytových domů, kteří mají uzavřené smlouvy s teplárenskými společnostmi a jsou na nich často závislí jako na jediném zdroji tepla. Těm nespokojeným nabízejí podomní obchodníci řešení v odstřihnutí od centrálního a pořízení vlastního zdroje v podobě tepelného čerpadla. Co již nezmiňují, jsou další povinnosti a problémy s tím spojené. Jak si zajistit teplo a klid?

Stopáž56 minut
Rok výroby 2017
 L HD