Tváří v tvář problému. Šokující útoky studentů na učitelku! Živě s M. Jílkovou. Dále připravili: J. Vondráček, L. Krenková, K. Dušková a R. Kudrnáček

Podle zprávy České školní inspekce slovní i fyzické útoky žáků vůči učitelům nejsou ojedinělé. Za poslední tři roky se dokonce zdvojnásobily. Posměšky, nadávky a tykání nejsou jedinými způsoby terorizování učitele. Internet je plný videí, jejímž nechtěným hlavním aktérem je nic netušící kantor, kterého žáci vmanipulují do nepříjemné situace, kterou pak natočí na mobil a z veřejní.

Nedávný tragický případ, který se stal učitelce z třebešínské střední průmyslové školy, která zemřela poté, co byla tvrdě šikanována třemi žáky, vyvolal vlnu diskuzí a polemik.

Ministerstvo školství připravuje nový manuál proti šikaně. Chce především aktualizovat ten starý, ve kterém se s šikanou učitele žákem nepočítá.

Jak je ale možné, že si žáci dovolí šikanovat své učitele? A kdo je za to zodpovědný – rodiče, škola, učitelé nebo systém?

Hosté: Kateřina Valachová – ministryně školství, mládeže a tělovýchovy, Tomáš Zatloukal – ústřední školní inspektor České školní inspekce, David Čáp – psycholog, Karel Dvořák – předseda Sdružení učňovských zařízení a ředitel SOU Ohradní, Miroslav Koranda – ředitel ZŠ Glowackého a další.

Anketa

Kdo je zodpovědný za to, že si žáci dovolí šikanovat své učitele?

70 % 413 hl. rodiče 3 % 19 hl. škola 2 % 13 hl. učitelé 25 % 146 hl. systém Celkem 591 hlas
Stopáž56 minut
Rok výroby 2016
 L HD