Tváří v tvář problému. Kam směřuje česká politika – k USA nebo Rusku? Živě s M. Jílkovou. Dále připravili: J. Vondráček, L. Krenková, K. Dušková a R. Kudrnáček

Uprchlická krize otřásá celým světem. Vztahy mezi USA a Ruskem jsou velmi napjaté. Z USA zní, že Rusko přiživuje uprchlickou krizi a z Ruska zase hlasy, které tvrdí, že je řízená Američany. Přesto, že obě velmoci oficiálně bojují proti Islámskému státu, navzájem se napadají z toho, že válku v Sýrii spíše přiživují.

Rusko podporuje současnou vládu Sýrie a USA povstalce, kteří chtějí vládu Bašára Asada svrhnout.

Evropa ústy Angely Merkelové připouští, že se situace bez spolupráce Ruska a USA nevyřeší. Ke komu se ale Evropa přikloní? A k čemu by to vedlo? A kam směřují kroky české republiky? K Východu nebo Západu? A která cesta je ta správná?

Hosté: Miroslav Kalousek – předseda TOP 09, Zdeněk Ondráček – poslanec KSČM, Petr Kolář – bývalý velvyslanec v USA a Rusku, Jaroslav Bašta – bývalý velvyslanec v Rusku a na Ukrajině a další.

Anketa

Kam směřuje česká politika?

69 % 418 hl. K USA 16 % 97 hl. K Rusku 5 % 32 hl. Někam jinam 2 % 14 hl. Myslím, že je nezávislá 8 % 49 hl. Nevím Celkem 610 hlasů
Stopáž56 minut
Rok výroby 2016
 L HD