Tváří v tvář problému. Mělo by být referendum za vystoupení z Evropské unie? Živě s M. Jílkovou. Dále připravili: J. Vondráček, L. Krenková, K. Dušková a R. Kudrnáček

Evropská unie čelí už několik let krizovému období. V příštím roce by mělo v Anglii probíhat referendum o setrvání v unijním společenství. Také u nás se objevují výzvy, aby občané v lidovém hlasování rozhodli, zda z unie vystoupit, nebo zůstat. Naposledy na začátku letošního roku předložilo hnutí Svoboda a přímá demokracie Poslanecké sněmovně Petici za referendum o vystoupení z Evropské unie.

Mezi důvody pro vystoupení je zmíněno, že Evropská unie nenaplnila naše očekávání a dochází ke ztrátě suverenity naší republiky.

Co by pro nás znamenalo vystoupení z EU? Byl by odchod z EU ekonomickou sebevraždou nebo krokem ke svobodě a prosperitě? Udrželi bychom si momentální životní úroveň? Nebo by se z Česka stal potápějící se ostrov? Prognózy odborníků se na realitu odchodu z Unie diametrálně liší. Měli by o tak zásadní otázce, týkající se naší budoucnosti, hlasovat občané v referendu? Nejde jen o vyvolávání vášní, které nejsou dobrým rádcem?

Hosté: Jan Bartošek – místopředseda KDU-ČSL, Tomio Okamura – předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie, Miroslav Zámečník – ekonomický konzultant, Vít Jedlička – ekonom, předseda Reformy.cz, zakladatel Liberlandu, Aleš Brichta – hudebník, a další.

Anketa

Hlasovali byste v referendu o vystoupení z Evropské unie?

81 % 2370 hl. Pro vystoupení z EU 16 % 473 hl. Proti vystoupení z EU 1 % 18 hl. Nezúčastnil bych se 2 % 56 hl. Nemyslím si, že je to otázka pro referendum Celkem 2917 hlasů
Stopáž56 minut
Rok výroby 2016
 L HD