Tváří v tvář problému. Strach z teroristických útoků Živě s M. Jílkovou. Dále připravili: J. Vondráček, L. Krenková, K. Dušková a R. Kudrnáček

Jen několik měsíců po krvavém přepadení satirického časopisu v Paříži šokoval celý svět další útok teroristů, vedený na několika místech Paříže zároveň. K útoku se přihlásilo hnutí Islámský stát s dodatkem, že jde jen o začátek. Francie ihned vyhlásila výjimečný stav a zahájila rozsáhlou operaci k dopadení přímých útočníků i organizátorů tohoto teroristického činu.

Z mnoha proklamací zaznělo, že svobodnému světu byla vyhlášena válka. Podle Interpolu je teroristických útoků v Evropské unii vedených muslimy pouze 0,4 procenta. Ovšem, co do počtu obětí, teroristické akce vedené muslimy za sebou zanechávají největší počet zabitých a zraněných lidí.

Je ještě Evropa bezpečná? A dá se spolehnout na ochranu ze strany NATO? Lze spojovat migraci s infiltrací radikálů? Je islám slučitelný s evropskou civilizací? A je migrace řízená? Nezpůsobí události minulých dní spíše nárůst extremizmu a xenofobních nálad ve společnosti? A má mít bezpečnost přednost na úkor našich svobod?

Hosté: Daniel Herman – ministr kultury, KDU-ČSL, Petr Fiala – předseda ODS, gen. Andor Šándor – bezpečnostní analytik, Bronislav Ostřanský – orientalista a další.

Anketa

Souhlasíte s tím, že má mít bezpečnost ve společnosti přednost před našimi osobními svobodami?

43 % 136 hl. Rozhodně ano 25 % 79 hl. Spíše ano 9 % 28 hl. Spíše ne 23 % 74 hl. Rozhodně ne Celkem 317 hlasů
Stopáž56 minut
Rok výroby 2015
 L HD