Tváří v tvář problému. Nová pravidla v exekucích! Živě s M. Jílkovou. Dále připravili: J. Vondráček, L. Krenková, K. Dušková a R. Kudrnáček

Exekuce – problém, jehož intenzita je rok od roku větší. I když počet lidí s exekucí mírně klesl, exekucí samotných přibývá. Znamená to, že na jednoho člověka připadá více exekucí.

Za poslední rok a půl se počet lidí, kteří mají více exekucí, zvýšil o 50 % (na 350 tisíc lidí). O plných 92 % se zvýšil i počet lidí, kteří mají deset a více exekucí! Těchto nešťastníků už je téměř 100 000.

Tím klesá vymahatelnost pohledávek a počet osob, které se ocitají v dluhové pasti, se zvyšuje. Do dluhů a následně exekucí se propadá také stále více důchodců. Exekuci se nevyhne ani nemocenská nebo důchody.

Vláda takřka každý rok připravuje novinky, které by měly ochránit dlužníka před zlovůlí exekutorů. Ale jsou změny dostatečné? A co věřitelé? Myslí vláda i na ně?

Hosté: Jiří Dienstbier -ministr pro lidská práva rovné příležitosti a legislativu, Petr Polanský – člen prezidia Exekutorské komory, David Šmejkal – ředitel poradny při finanční tísni, Zbyněk Prousek – bývalý exekutorský vykonavatel a další.

Anketa

Je ochrana běžných občanů před exekutory dostatečná?

21 % 32 hl. Ano 3 % 4 hl. Spíše ano 3 % 5 hl. Spíše ne 73 % 109 hl. Ne Celkem 150 hlasů
Stopáž56 minut
Rok výroby 2015
 L HD