Tváří v tvář problému. Prezident Zeman v Číně – škodí nám, nebo prospívá? Živě s M. Jílkovou. Dále připravili: J. Vondráček, L. Krenková, K. Dušková a R. Kudrnáček

Prezident Zeman jako jediná hlava západoevropské země zasedl na tribunu na náměstí Nebeského klidu a sledoval přehlídku čínské síly. Na to samé náměstí, kde v roce 1989 čínská armáda postřílela stovky lidí, kteří demonstrovali proti komunistickému režimu.

Prezident Zeman navštívil Čínu už po druhé za poslední rok. Naproti tomu v USA nebo Velké Británii na státní návštěvě ještě nebyl.

Tvrdí, že tím rozvíjí česko – čínské ekonomické vztahy. Bude to mít ale opravdu na naši ekonomiku takový dopad? Nevyjadřuje tím spíše podporu autoritativnímu čínskému režimu?

Měli bychom se takto stavět mimo hru, kterou hraje celá evropská unie?

Hosté: Hynek Kmoníček – ředitel zahraničního odboru Kanceláře prezidenta republiky, Jiří Valenta – poslanec KSČM, František Laudát – poslanec TOP 09, Michael Kocáb – bývalý ministr pro lidská práva a národnostní menšiny, Martin Kříž – sinolog a ekonom, Jakub Janda – analytik nevládní instituce Evropské hodnoty a další.

Anketa

Jaký je váš názor na aktuální cestu prezidenta Miloše Zemana do Číny?

23 % 125 hl. škodí nám 74 % 412 hl. prospívá nám 3 % 16 hl. nevím Celkem 553 hlasy
Stopáž56 minut
Rok výroby 2015
 L HD