Tváří v tvář problému. Cesta prezidenta Zemana do Moskvy! Živě s M. Jílkovou. Dále připravili: J. Vondráček, L. Krenková, K. Dušková a R. Kudrnáček

8. května si už po sedmdesáté připomeneme konec 2. světové války. Pro Československo to znamenalo osvobození od strachu, hrůz a utrpení, která nám druhá světová válka přinesla. Ovšem pocit svobody netrval dlouho. Moci se chopili komunisté a se zásadní pomocí Sovětského svazu nás o čerstvě nabytou svobodu připravili. Totalitu nacistickou vystřídala totalita komunistická.

Po více než čtyřiceti letech komunistický režim padl a s ním i vliv Sovětského svazu. Československo a později Česko začalo být prozápadní.

Jdeme ale směrem na Západ i v současnosti? A je tento směr správný? Neměli bychom se raději pootočit na Východ? Nebo tam už dávno směřujeme?

9. května prezident Miloš Zeman navštíví Moskvu. Jde o uctění památky padlým vojákům nebo o vyjádřeni podpory prezidentu Putinovi a jeho politice?

Hosté: Miloslav Ransdorf – poslanec Evropského parlamentu, KSČM, Alexandr Vondra – bývalý disident a signatář Charty 77, bývalý ministr obrany, Vladimír Hučín – bývalý důstojník BIS a politický vězeň, Tomáš Klvaňa – hostující profesor na New York University, Zdeněk Kratochvíl – organizátor demonstrací na podporu Ruska a další.

Anketa

Jak se stavíte k plánované cestě prezidenta Zemana do Moskvy?

14 % 211 hl. Nesouhlasím s cestou prezidenta do Moskvy 2 % 29 hl. Nevadí mi, pokud nenavštíví vojenskou přehlídku 83 % 1273 hl. Souhlasím s cestou, měl by jít i na přehlídku 1 % 16 hl. Ať si dělá, co chce 0 % 6 hl. Nemohu posoudit Celkem 1535 hlasů
Stopáž56 minut
Rok výroby 2015
 L HD