Tváří v tvář problému. Dá se ze současných platů a důchodů důstojně žít? Živě s M. Jílkovou. Dále připravili: J. Vondráček, L. Krenková, K. Dušková a R. Kudrnáček

Vysoká nezaměstnanost, nízké důchody, platy a minimální mzda, praktiky exekutorů a některých zaměstnavatelů, neustálé zdražování a propastné rozdíly mezi bohatými a chudými – to jsou věci, které občany nejvíce trápí.

Bude vláda ke svým voličům v roce 2015 vstřícnější? Zamezí zdražování, přidá důchodcům a postará se o to, aby nezaměstnanost klesala? A jsou tyto požadavky splnitelné a hlavně rozumné? Neměla by vláda spíše šetřit, abychom se nedostali do dluhové pasti, ze které nebude cesty ven? Nebo už jsme tak zadlužení, že své dluhy nikdy nesplatíme?

Hosté: Martin Pros – náměstek ministra financí, Jaroslav Kubera, předseda senátorského klubu ODS, Miroslav Ševčík – děkan národohospodářské fakulty VŠE, Josef Středula – předseda ČMKOS a další.

Anketa

Čemu by se měla vláda věnovat především?

47 % 138 hl. nezaměstnanosti 23 % 70 hl. důchodům 11 % 33 hl. platům a mzdám 6 % 19 hl. exekutorům 7 % 22 hl. úsporám 6 % 18 hl. něčemu jinému Celkem 300 hlasů
Stopáž56 minut
Rok výroby 2015
 L HD