Tváří v tvář problému. Mají se omezit pravomoci prezidenta? Živě s M. Jílkovou. Dále připravili: J. Vondráček, L. Krenková, K. Dušková a R. Kudrnáček

Výroky a chování prezidenta Miloše Zemana rozdělují národ na dva neslučitelné tábory – na jeho odpůrce a příznivce. Podepisují se petice jak na jeho podporu, tak za jeho odvolání. Jeho chování komentují i politici. Jedním z jeho kritiků je ministr pro lidská práva rovné příležitosti a legislativu Jiří Dienstbier, který neúspěšně kandidoval na prezidentský post. V současné době připravuje návrh na omezení prezidentských pravomocí. Ozývají hlasy, že prezidentovy výroky a reprezentace v zahraničí poškozuje českou republiku v celosvětovém měřítku.

Jsou tato tvrzení opodstatněná a kritika Miloše Zemana oprávněná? Je správné měnit ústavu podle toho, kdo je zrovna prezidentem? A k jakým konkrétním změnám by mělo dojít?

Hosté: Jiří Dienstbier – ministr pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu, Jan Veleba – senátor, Lukáš Jelínek – politolog, Václav Dvořák režisér a dokumentarista a další.

Anketa

Mají se omezit pravomoci prezidenta?

37 % 499 hl. Ano 0 % 6 hl. Spíše ano 0 % 6 hl. Nevím 2 % 21 hl. Spíše ne 61 % 805 hl. Ne Celkem 1337 hlasů
Stopáž56 minut
Rok výroby 2015
 L HD