Tváří v tvář problému. Živě s M. Jílkovou. Dále připravili: T. Šponar, L. Krenková, K. Dušková a R. Kudrnáček

Mají homosexuální páry adoptovat děti?

Moderátorka Michaela Jílková bude v přímém přenosu společně se svými hosty diskutovat o tom, zda by měli mít stejnopohlavní páry možnost osvojit si dítě. Diskutovat budou: Zdeněk Sloboda – gay, jednatel Platformy pro rovnoprávnost uznání a diverzitu (PROUD) PhDr. Václav Mertin – dětský psycholog,Tereza Mikšaníková – lesbická matka jednoleté Sáry, Michal Semín – katolický publicista, MUDr. Ilona Burdová – psychiatrička a Petr Jurčík – předseda Mladých křesťanských demokratů.

Otec, matka, dítě – model tradiční rodiny, který je v dnešní době spíše vzácností. Lidé se častěji rozvádějí, děti žijí s jedním rodičem, ve střídavé péči nebo do domácnosti přibude nový partner. Nad těmito modely rodin se už ani nepozastavíme, přijímáme je bez předsudků. Co když je ale novým partnerem osoba stejného pohlaví jako rodič? To, že spolu žijí lidé stejného pohlaví v registrovaném partnerství nás už nepřekvapí, ale to, zda mají mít stejná práva a povinnosti k dítěti, které „vyžení“ či „vyvdají“, nebo dokonce chtějí adoptovat dítě z dětského domova, vyvolává plamenné diskuse jak mezi politiky, tak laickou veřejností.

Skupina zákonodárců z různých stran v současné době připravuje novelu, která by umožnila registrovaným partnerům či partnerkám osvojit si dítě svého protějšku.

Mají mít homosexuální páry stejná adopční práva jako tradiční rodina?

A nebude tím ohrožen vývoj dítěte, jak tvrdí někteří odborníci?

Anketa

Mají homosexuální páry adoptovat děti?

33 % 2752 hl. Ano 66 % 5436 hl. Ne 1 % 44 hl. Nevím Celkem 8232 hlasy