Tváří v tvář problému. Zfetovaní řidiči a agresivní děti. Živě s M. Jílkovou. Dále připravili: T. Šponar, L. Krenková, K. Dušková a R. Kudrnáček

Smrt mladé policistky, kterou přejel zfetovaný mladík nebo těžká zranění vychovatelů, které napadli dětští chovanci výchovného ústavu – tyto nedávné případy otřásly veřejností a donutily politiky a odpovědné, aby se dětskou agresí a problémem řízení pod vlivem drog, začali zabývat.

Agresivní chování dětí a mladistvých je stále častějším jevem, zrovna tak jako řízení pod vlivem drog, ale doposud jako by tato skutečnost byla přehlížena.

Jen za loňský rok došlo ve výchovných ústavech k 68 útokům na vychovatele a učitele. Stejné je to i s drogami za volantem. Loni řidiči pod vlivem omamných látek a drog zavinili 244 nehod, při nichž zemřelo čtrnáct lidí. Počet řidičů vyrážejících na silnice pod vlivem drog navíc poslední roky narůstá.

Odborníci i laická veřejnost volá po účinných opatřeních již několik let. Musí se stát něco tak strašného, jako je vražda, zaviněná smrt nebo agresivní napadení, aby politici začali něco dělat? Jak chtějí tyto brutální útoky s tragickými konci eliminovat?

Hosté: Jeroným Tejc – předseda Ústavně právního výboru ČSSD, Peter Pöthe – psychiatr, Andrej Drbohlav – psychopatolog, Jan Rytíř metodik z výchovného ústavu v Králíkách, Luděk Kvapil – starosta obce Kmětiněves

Anketa

Jak naložit s agresivními dětmi a mladými zločinci?

81 % 181 hl. zvýšit tresty 13 % 29 hl. posílit prevenci 4 % 9 hl. jinak 2 % 4 hl. nevím Celkem 223 hlasy
Stopáž56 minut
Rok výroby 2014
 L HD