Tváří v tvář problému. Živě s M. Jílkovou. Dále připravili: J. Horská, L. Krenková a R. Kudrnáček

V přímém přenosu bude moderátorka Michaela Jílková společně se svými hosty diskutovat o Úhradové vyhlášce a nastavených finančních limitech, kterými se lékaři musí řídit při léčbě pacienta.

Diskutovat budou: Doc. MUDr. Leoš Heger, CSc. – ministr zdravotnictví, MUDr. Milan Kubek – prezident České lékařské komory, Ing. Ladislav Friedrich, CSc. – viceprezident Svazu zdravotních pojišťoven, JUDr. Ondřej Dostál, Ph.D., LL.M. – spolupracuje s Platformou zdravotních pojištěnců, MUDr. Roman Kraus, MBA – ředitel Fakultní nemocnice Brno a Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně a MUDr. Lukáš Velev – ředitel Nemocnice Jihlava.

Nemocnice i lékaři se bouří, že na léčbu pacientů mají stále méně peněz. Na operace se čeká déle, než nařizuje vyhláška, lékaři musí pacienty odmítat nebo za ně léčbu zaplatit „ze svého“. Pojišťovny jim nadlimitní léčbu neproplatí a tak vzniká začarovaný kruh – pojišťovna, lékař, pacient. Je to tím, že nemocnice špatně hospodaří nebo je peněz na pacienta opravdu tak málo? Kdo za to může stát, pojišťovny, lékaři?

Stopáž50 minut
Rok výroby 2013
 L HD