Tváří v tvář problému – Čeká nás zvýšení daní? Živě s M. Jílkovou. Dále připravili: L. Krenková, Č. Franěk a R. Kudrnáček

Čeká nás zvýšení daní?

Moderátorka Michaela Jílková v přímém přenosu společně se svými hosty diskutuje o tom, co nás čeká v daňové politice. Hosté: Jan Mládek – stínový ministr financí ČSSD, Martin Kuba – úřadující předseda strany ODS, Martin Macura – podnikatel a další.

Daně ovlivňují náš každodenní život a nemusíme být ani podnikatelé nebo živnostníci. Odrážejí se totiž v cenách všeho, co potřebujeme. Minulá vláda udělala daňovou reformu, která platí od ledna letošního roku. Jak to ale bude s nástupem nové vlády? Vítězná ČSSD chce daně ještě zvedat – a to hlavně bohatým a podnikům. Podobný názor mají i komunisté. Ostatní strany chtějí výši daní buďto zachovat nebo dokonce snižovat. Bývalá vládní koalice ODS, TOP 09 a Věcí veřejných zvýšila daň z přidané hodnoty ve dvou krocích. Oficiálním důvodem bylo hlavně financování důchodové reformy včetně výplat současným důchodcům.

Zajistí nová vláda, aby se daně vybíraly efektivněji a pomůže státní kase, když budou podnikatelé a bohatí platit více? A je zvyšování daní rozumné řešení jak státní kasu naplnit?

Anketa

Mají bohatí a živnostníci platit víc?

52 % 99 hl. Ano 47 % 87 hl. Ne 1 % 1 hl. Nevím Celkem 187 hlasů
Stopáž56 minut
Rok výroby 2013
 L HD