Tváří v tvář problému – Věříte předpovědím počasí? Živě s M. Jílkovou. Dále připravili: J. Horská, L. Krenková, Č. Franěk a R. Kudrnáček

Věříte předpovědím počasí?

Moderátorka Michaela Jílková v přímém přenosu společně se svými hosty diskutuje o tom, na jaké počasí se můžeme těšit o prázdninách i v dalších měsících, zda nás čekají příjemné letní měsíce, nebo extrémní vedra, či ničivé povodně.

Diskutovat budou: Tomáš Chalupa – ministr životního prostředí v demisi (ODS), Jan Daňhelka – hydrolog, Taťána Míková – meteoroložka, Vojtěch Kotecký – programový ředitel Hnutí Duha a další.

Ničivé povodně vystřídala tropická vedra. Počasí jde z extrému do extrému, a ne vždy se meteorologům předpověď počasí vydaří. Je otázkou, zda lze ještě zpřesnit předpověď počasí a zda dlouhodobá předpověď už není věštění z křišťálové koule. Pokud jde o to, jak se máme obléknout, nebo jestli si máme vzít deštník, nepřesnosti nás nijak závažně netrápí. Horší je to s předpovědí třeba trvalých dešťů, kdy nám hrozí povodně. Je na vině samo lidstvo, které vše zastavělo betonem, neřídí se přírodou a pak sklízí, co samo zaselo? Nebo jde jen o mediální obraz katastrof, které tady vždy byly, jen se o nich tolik nevědělo? Přesto, že existují protipovodňové koncepce, na prevenci povodní se vydávají ročně miliardy korun a zpřísňují se podmínky pro zemědělské hospodaření v krajině, je povodeň stále častějším a ničivějším jevem.

Anketa

Věříte předpovědím počasí?

58 % 106 hl. Ano 42 % 76 hl. Ne Celkem 182 hlasy
Stopáž56 minut
Rok výroby 2013
 L HD