Tváří v tvář problému „Stále dražší bydlení“. Živě s M. Jílkovou. Dále připravili: J. Horská, L. Krenková, Č. Franěk a R. Kudrnáček

V přímém přenosu bude moderátorka Michaela Jílková společně se svými hosty diskutovat o problematice sociálního bydlení, o pomoci těm, kteří nemají na bydlení peníze, a o tom, proč lidé v soukromých ubytovnách platí více, nežli v nájemních bytech.

Diskutovat budou: Ing. Miroslav Kalous – náměstek ministra pro územní a bytovou politiku – Ministerstvo pro místní rozvoj, Ing. Dan Jiránek – předseda Svazu měst a obcí a primátor Kladna, Dr. Zdeněk Pernes – předseda Rady seniorů ČR, Štefan Tišer – předseda Strany rovných příležitostí a další.

V Česku žije čím dál více lidí pod hranicí životního minima. Do finanční nouze se dostávají zejména senioři a rodiny s dětmi. A tito lidé potřebují pomoc. Žádají o sociální byty, zájemců je ale mnohonásobně více než bytů. Stát nabízí pomocnou ruku v podobě sociálních dávek – příspěvku a doplatku na bydlení, ale ani to v mnohých případech nestačí a zákon o sociálním bydlení je v nedohlednu.

Co tedy stát dělá pro to, aby se situace zlepšila? Měl by zajišťovat bydlení pro všechny, jak hlásají některé občanské iniciativy? A jak se k problému staví města a obce? Mají zájem starat se o střechu nad hlavou pro ty, kteří se o ní neumějí nebo nemohou postarat sami?

Stopáž56 minut
Rok výroby 2013
 L HD