Tváří v tvář problému. Dále připravili: J. Horská, L. Krenková a M. Straka

Diskutovat budou: senátor ČSSD a stínový ministr školství PhDr. Marcel Chládek, ředitelka pražského gymnázia Nad Štolou PhDr. Renata Schejbalová a další.

Téma státních maturit je opět žhavé. Tak jako minulý rok i letos se ukázalo, že státní maturity trpí spoustou nedostatků a chyb. Na adresu ministerstva školství a CERMATu se snesla vlna kritiky a stížností. Učitelé kritizovali zejména obtížnost, nepřipravenost a přebujelou administrativu, studenti neobjektivní a neprůhledné hodnocení. Mnozí z nich se proti výsledkům odvolávají. Současný ministr školství Fiala se za nedostatky omluvil a odvolal šéfa příspěvkové organizace CERMAT z jeho funkce. Zdá se, že současná podoba státních maturit nemá žádného zastánce. CERMAT mlčí, vláda ústy premiéra prohlašuje, že současný model státních maturit je mrtvý.

Státní maturity stojí státní kasu ročně 200 milionů korun. Jsou to dobře vynaložené peníze, nebo je to zbytečné a nerozumné plýtvání? Jsou stížnosti neúspěšných studentů oprávněné, nebo je to jen nářek těch, kteří právem státní maturitu nesložili? Jak tedy budou vypadat státní maturity příští rok? A na co se mají budoucí maturanti připravit?

Stopáž52 minut
Rok výroby 2012
 L HD