Tváří v tvář problému. Dále připravili: J. Horská, L. Krenková a M. Straka

V přímém přenosu bude moderátorka Michaela Jílková společně se svými hosty diskutovat o tom, zda potírání práce načerno a švarcsystému pomůže naší ekonomice, zda inspektoři nebudou zbytečně šikanovat podnikatele, zda nebude méně pracovních míst a zda se budou moci konečně radovat utlačovaní zaměstnanci.

Diskutovat budou: ministr práce a sociálních věcí Dr. Ing. Jaromír Drábek, generální inspektor Státního úřadu inspekce práce Mgr. Ing. Rudolf Hahn, místopředseda Strany soukromníků ČR Rudolf Baránek a další.

Od začátku letošního roku přinesla novela zákona o zaměstnanosti postihy za švarcsystém a práci na černo. Státní úřad inspekce práce povolal do svých řad nové kontrolory. Ti se rozjeli na kontroly a podnikatelé tvrdí, že nepřiměřeně zasahují a udělují pokuty i tam, kde to není nutné. Jde snad o šikanu podnikatelů? Pokud jde o práci načerno, doklady o legální práci musí mít všichni zaměstnavatelé na pracovišti, od dubna úřady neuznají jejich opožděné dodání. Pokud je zaměstnavatel nepředloží hned, má smůlu. Jeho aktivity mohou být posuzovány tak, že se podílí na práci načerno, a to ho bude stát nemalé peníze, možná to jeho firmu zcela zlikviduje.

Stopáž52 minut
Rok výroby 2012
 L HD