Tváří v tvář problému. Dále připravili: J. Horská, L. Krenková a M. Straka

V přímém přenosu bude moderátorka Michaela Jílková společně se svými hosty diskutovat na téma, které je velmi citlivé, a přesto je potřeba o něm neustále mluvit – stalking, tedy pronásledování a domácí násilí.

Diskutovat budou: senátor ČSSD M. Chládek, advokátka Mgr. K. Kuncová, policejní psycholožka doc. PhDr. L. Čírtková, CSc., vedoucí oddělení obecné kriminality Policie ČR v Brně npor. Mgr. Bc. Alena Skoumalová a další.

Domácí násilí i stalking jsou velmi nebezpečné společenské jevy. Jejich oběti velmi dlouho trpí a trvá jim obvykle dlouho, než udělají první krok a týrání nahlásí na policii. Nutno říci, že v dnešní době už policisté vědí, jak s těmito případy naložit. V první instanci může policie nařídit domácímu tyranovi 10denní vykázání z bytu. Ale tímto to nekončí, pro ztrápenou oběť nastává neuvěřitelný kolotoč výslechů a soudních sporů. Zpravidla oběti nemají dostatek peněz na drahé advokáty, tak se obracejí na různé občanské společnosti, které těmto lidem pomáhají a snaží se jim poskytnout bezplatnou právní pomoc. Bohužel stát se zatím nemá k tomu, aby pro tyto osoby zajistil bezplatnou právní pomoc. Zdá se totiž dost podivné, že násilník může dostat u soudu advokáta ex offo, ale oběť nikoliv. Stalking je od roku 2010 trestným činem a stalker může za své obtěžování dostat až jeden rok odnětí svobody. Senátor Chládek chce prosadit, aby tato sazba byla zvýšená.

Stopáž45 minut
Rok výroby 2012
 L HD