Tváří v tvář problému. Dále připravili: J. Horská, L. Krenková a M. Straka

V přímém přenosu bude moderátorka Michaela Jílková společně se svými hosty diskutovat o tom, zda je v pořádku, že bude zrušeno několik tisíc nemocničních lůžek či dokonce nemocnic.

Diskutovat budou: MUDr. Pavel Horák – ředitel Všeobecné zdravotní pojišťovny, prof. MUDr. Jan Pirk – přednosta Kardiocentra IKEM, MUDr. David Rath – hejtman Středočeského kraje, Ing. Jan Jedlička – ředitel Jesenické nemocnice a další.

Zástupci zdravotních pojišťoven podepsali memorandum o restrukturalizaci a redukci nemocničních lůžek. Do roka vypovědí nemocnicím smlouvy a vyjednají nové. Péče v nemocnicích se má přizpůsobit skutečným požadavkům a potřebám pacienta. Pojišťovny chtějí zrušit až 10 tisíc lůžek! Kolik se peněz ušetří, se zatím neví, ale pojišťovny ušetřené prostředky plánují ponechat nemocnicím, aby šly na zkvalitnění péče, platy lékařů a potřebný provoz. K tomuto memorandu se připojily všechny zdravotní pojišťovny. Všem nemocnicím se vypoví smlouvy a od 1. 1. 2013 by měly platit smlouvy nové.

Asociace českých a moravských nemocnic s memorandem nesouhlasí. Považují to jako záměr zrušit regionální nemocnice. Pojišťovny prý tímto zasahují do pravomoci krajů, které spravují nemocnice. Obávají se, že nové smlouvy budou nevýhodné a odnesou to jak zaměstnanci, tak pacienti.

Stopáž45 minut
Rok výroby 2012
 L HD