Tváří v tvář problému. Dále připravili: J. Horská, L. Krenková a M. Straka

V přímém přenosu bude moderátorka Michaela Jílková společně se svými hosty diskutovat na téma, zda lékaři dosáhnou na své platy, jak jim slíbil ministr Heger v memorandu letos na jaře.

Diskutovat budou: MUDr. Leoš Heger – ministr zdravotnictví, MUDr. Martin Engel – předseda Lékařského odborového klubu, Bc. Dagmar Žitníková – předsedkyně Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR, RNDr. Ing. Jiří Němec, CSc. – expert přes zdravotnictví a bývalý ředitel VZP a další.

Je tady další akce lékařů s názvem „Zůstáváme, splňte sliby“. Od 7. Listopadu se spojilo 180 tisíc lékařů, sester a dalších pracovníků. Dožadují se zvýšení platů na příští rok o 10 %. Tuto částku jim slíbil ministr letos na jaře, když s nimi vyjednával ohledně protestní akce „Děkujeme, odcházíme“. Lékaři budou mít od ledna o 6,25 % více, na 10 % by se plat měl zvýšit v průběhu roku. Podle analýzy příjmů ministerstvo od ledna víc přidat nemůže. Odbory ale trvají na svém, a kampaň tak zastavovat nebudou. V každém ze čtrnácti krajů proběhne až do sedmého prosince happening. Péče o pacienty ale podle odborů nebude ohrožena. Větší protestní akce, ještě silnější než „Děkujeme, odcházíme“, by pak mohla přijít v roce 2012.

Ministr Heger tvrdí, že se nemocnicím podle úhradové vyhlášky zvýší příjmy o dvě procenta a že u ambulantních lékařů se nic nezmění. Definitivní verze, podle níž budou pojišťovny doktorům platit, ale o zvýšení dosavadních příjmů nesvědčí. Zástupci ambulantních lékařů a malých nemocnic dokonce tvrdí, že je podle vyhlášky čeká desetiprocentní pokles. Proto se budou snažit úhradovou vyhlášku změnit.

Stopáž45 minut
Rok výroby 2011
 L HD