Tváří v tvář problému. Dále připravili: J. Horská, L. Krenková a M. Straka

V přímém přenosu bude moderátorka Michaela Jílková společně se svými hosty diskutovat na téma, jak se změní život zdravotně postiženým lidem po chystané sociální reformě.

Diskutovat budou: PhDr. Miloslav Macela, ředitel odboru rodiny a dávkových systémů MPSV, Ing. Jaroslav Dembinný, poradce ministra MPSV, Václav Krása – předseda republikového výboru Národní rady osob se zdravotním postižením a vy!

Připravovaná sociální reforma vnesla vlnu nevole do řad zdravotně postižených. Dokonce jejich obavy o své další osudy vyústily k tomu, že na 22. 3. chystají zdravotně handicapovaní demonstraci před ministerstvem práce a sociálních věcí. Protestu by se mělo zúčastnit pět set až tisíc zdravotně postižených. Jejich požadavek je, aby MPSV své návrhy vzalo zpět. Ovšem ministr Drábek tuto formu protestu nepovažuje za vhodnou, ale dialogu a jistým úpravám se nebrání.

Předseda republikového výboru Národní rady osob se zdravotním postižením Václav Krása dokonce tvrdí, že tato reforma pouze zajistí nedůstojný život, špatné uplatnění ve společnosti a nepřijatelnou životní úroveň pro zdravotně postižné lidi. Zákony jsou podle něho ponižující a udělají z postižených žebráky. Například se bude jinak posuzovat stav postiženého kvůli příspěvku na péči. Mají se zrušit některé příspěvky na zdravotní pomůcky či na auto. Když se to všechno sečte, dávky se mohou snížit až o 50 %.

Stopáž45 minut
Rok výroby 2011
 L