Tváří v tvář problému. Živě s M. Jílkovou. Připravili: M. Jílková, J. Horská, L. Krenková a M. Straka

Pozvání do studia přijali: poslankyně a místopředsedkyně KDU-ČSL Michaela Šojdrová a gay politik Jiří Hromada.

V přímém přenosu se bude moderátorka Michaela Jílková společně se svými hosty zamýšlet nad tím, zda podpořit adopci dětí registrovanými homosexuálními páry či nikoliv. Proč nemohou registrované homosexuální páry adoptovat děti? Co je pro děti lepší – setrvávat v dětském domově, nebo být součástí homosexuální rodiny? Je v pořádku, že o adopci může zažádat například žena, která žije sama? Jde skutečně o dobro dětí, nebo jen o boj za lidská práva menšin?

Diskusi otevřela iniciativa ministra pro lidská práva a menšiny Michaela Kocába, který chtěl, aby lidé v registrovaném partnerství mohli individuálně adoptovat děti. Místopředsedkyně KDU-ČSL Michaela Šojdrová vyzvala odpůrce k podpisu petice, aby tomuto činu bylo zabráněno. V petici „Dobro dětem především“ se snaží prosadit myšlenku, aby děti, které nemohou vyrůstat ve vlastní rodině, nemohly být adoptovány osobami žijícími v registrovaném partnerství.

Odpůrci poslankyně Šojdrové si myslí, že tímto krokem by se k adopci mohlo dostat mnohem více dětí. Když může o adopci zažádat jakákoliv fyzická osoba bez ohledu na sexuální orientaci, proč právě homosexuální páry žijící v registrovaném partnerství toto právo nemají? Podle nich je současný stav v rozporu s Evropskou úmluvou o ochraně lidských práv a základních svobod i s ústavním pořádkem České republiky.

Stopáž45 minut
Rok výroby 2010
 L