Tři úhly pohledu na jedno téma. Živě s Michaelou Jílkovou.  Připravili: M. Jílková, B. Kubíková, B. Fliedr a R. Vodrážka

Zakázat, či nezakázat interrupce? Do studia přijdou Petr Čepický, Libor Havlík, David Macek a Šárka Doušová.

Pořad opět nabídne tři úhly pohledu na jedno téma, tři strany diskutujících, tři čtvrtě hodiny živého vysílání. Neřeší problémy politiků, ale témata, která působí starosti občanům a řeší je přímo s nimi!

Zakázat, či nezakázat interrupce? Je umělé ukončení těhotenství skutečně jen věcí matek? Neměl by o případném potratu svého potomka výrazněji spolurozhodovat také otec? Měl by se u nás změnit zákon o potratech? Pokud ano, měl by být ten nový přísnější, anebo liberálnější k provádění potratů? Budou naši potomci hledět na současnou českou společnost s jejím poměrně liberálním postojem k potratům jako na pokrokovou, nebo jako na zaostalou? Takové budou otazníky jedenáctého vydání Máte slovo.

Pozvání k debatě přijali gynekolog a porodník Petr Čepický, pravoslavný kněz Libor Halík a místopředseda KDU-ČSL David Macek, který otevřel otázku, zda interrupce v poměrně liberální České republice nezakázat. Mezi ženami, jichž se problematika osobně dotýká, bude i Šárka Doušová – matka, jež se ze zdravotních důvodů rozhodla ke sterilizaci, a přesto otěhotněla. Dnes se s nemocnicí soudí o náhradu škody.

V každém ze tří vrcholů trojúhelníkového studia, v němž povede moderátorka debatu, budou opět připraveni zastánci různých názorů na vybrané aktuální téma: dvě dvojice odborníků a tři občané. Nejde o to, aby se jeden host dostal do pozice „otloukánka“, na kterého by útočili ostatní, každý bude mít šanci říct svůj názor na daný problém a obhájit ho. Navíc si všichni diskutující do studia mohou přivést své stoupence. Publikum tak bude dotvářet atmosféru živé debaty.

Před koncem pořadu moderátorka vyhlásí téma na další týden a vyzve diváky, aby se přihlásili k debatě a pomohli tak rozhýbat veřejnou diskuzi (nejen) o svých problémech. Debatovat může přijít každý, kdo má s daným tématem osobní zkušenosti – stačí se přihlásit na telefonním čísle: 261 13 77 66 nebo e-mailové adrese: mateslovo@ceskatelevize.cz

Stopáž45 minut
Rok výroby 2008
 L 4:3