Černá road movie v prostorách pražského metra.
Hrají: K. Švejda, D. Vávra, A. Najbrt, J. Hlaváč, R. Petráš, K. Klimtová, M. Maruška, P. Koutecký a další. Námět a scénář V. Mašek a M. Krejčí. Kamera T. Sysel. Režie M. Krejčí.

Dokumentární hraná mystifikace, podzemní road movie, odehrávající se pod prahem velkoměsta - v prostorách pražského metra - a také pod prahem lidských myslí.

"...Smyslem naší práce je vytvoření dokonalých mezilidských vztahů u těch jedinců, které spojuje společný hřích," praví Revizor naivnímu cestujícímu Jindřichovi, který bloudí bez lístku podzemním labyrintem a pokouší se dostat k Andělu, a dodává : "...a o hřích se nám jedná."

Tak Revizor odhalí Jindřichovi - jedním dechem s nabídkou spolupráce - tajemství METRA - které je ve filmu interpretováno jako podzemní temný svět - obraz pekla či jakéhokoliv druhu diktatury nebo manipulace jedincem na zemi.

Celému tomuto prostředí vládne právě postava Revizora, jehož si lze vykládat i jako ďábla, toužící po naší zkaženosti v podobě jízdy načerno - tak i jako velkého ideologa manipulujícího našimi osudy.

Film byl realizován jako bakalářský film katedry dokumentární tvorby pod vedením Pavla Kouteckého v koprodukci České televize, Tvůrčí skupiny Jiřího Kavana, Dawson production, FAMU, RD Úžas, za přispění Ministerstva životního prostředí.

Námět a scénář: Vojtěch Mašek, Martin Krejčí

Režie: Martin Krejčí

Kamera: Tomáš Sysel

Výkonný producent: Monika Kristlová

Vedoucí produkce: Vráťa Šlajer

Zvuk: Ondřej Ježek

Střih: Petr Staněk

Hudba: YOZ, Martin Krejčí

Hrají: Jindřich - Kamil Švejda

Revizor - David Vávra

Skautský vedoucí - Aleš Najbrt

Bezdomovec - Jan Hlaváč

a další

Napište nám