Jak to doopravdy bylo. Historie největší teroristické akce v dějinách. Americký film (2006). Hrají: H. Keitel, K. Dunn, M. Hamada, A. Madiganová, M. Murphy, W. Sadler, D. Wahlberg a další. Režie David L. Cunningham

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Snímek byl uveden v americké televizi k pátému výročí teroristických útoků a vzbudil značně bouřlivé reakce, zejména v táboře demokratických politiků, kteří se cítili poškozeni vyzněním filmu (ten jasně ukazuje vlažný postoj a vyložené podceňování hrozícího nebezpečí ze strany Clintonovy administrativy). Pozoruhodná je míra reality zobrazovaných událostí, jež není v běžné televizní tvorbě obvyklá, zejména ve scénách z Pákistánu a z výcvikových táborů v Afghánistánu (realizovaných v Maroku).

Tvůrci věnovali rovněž velkou pozornost hereckému obsazení, v němž kromě Keitela a Amy Madiganové (analytička FBI Patricia Carverová) prakticky nenajdeme známější tváře, což posiluje dojem autenticity. Vybraní představitelé známých osobností jsou navíc svým „originálům“ dost podobní.

Druhá část snímku získala Cenu Emmy za nejlepší střih a celý film má na svém kontě dalších šest nominací (mj. za casting, kameru, hudbu a zvláštní efekty).

Originální názevPath to / The 9~11
Stopáž111 minut
Rok výroby 2006
 ST
ŽánrFilm