Deset let trvalo normalizačnímu režimu, než se podařilo zničit sdružení, které v kultuře dokázalo vzdorovat přesile totalitního státu (2008). Scénář a režie A. Kisil

Jazzová sekce byla jedním z nejzásadnějších kulturních fenomenů let 1975–1985. Její činnost a existence byla o to pozoruhodnější, že se do poslední chvíle snažila pohybovat v rámci právní legality, s využitím všech skulin v normalizačním právním systému. Příběh jazzové sekce je plný paradoxů, je to příběh o tom, jak skupinka zatvrzelých a statečných dokázala vzdorovat přesile totalitního státu. Během let vyrostla sekce z úzce zájmového sdružení ve společnost s několika tisíci členy a spoustou aktivit v oblasti hudby, literatury, divadla, filmu i výtvarného umění.

Organizování Pražských jazzových dnů, vystoupení Living Theatre, vydání Hrabalovy novely Obsluhoval jsem anglického krále. Pronásledování, StB, soud.

Vzpomínají K. Srp, J. Skalník, J. Vlček, J. J. Neduha, J. Stivín, Č. Huňát, M. Chadima, L. Dorůžka, V. Kouřil, O. Hrab a mnoho dalších.

Stopáž58 minut
Rok výroby 2008
 ST 4:3
ŽánrDokument