Aladin se ráno probudí a je prokřehlý a sám. Při vzpomínkách na vyprávění paní ježkové o tom, jak spadla do dutého pařezu, ze kterého si pak její ježčátka udělala prolézačku, vyruší Aladina dvě divoká prasátka. Aladin hledá kamarády, ale narazí jen na mrzutého jezevce a starého známého lišáka, před kterým se rychle hledí ztratit. Aladina chce ulovit i malý tchořík Bertík, ale ukáže se, že se v lese bojí ještě víc než Aladin a tak se společně schovají do pelíšku, než se od potoka vrátí tchoří maminka s úlovkem žab.

Režisér a autor Václav Chaloupek natočil pro Českou televizi nový třináctidílný večerníček. Je to další jeho hraný dokument o zvířatech, které jsou tak oblíbené u malých i velkých televizních diváků. Připomeňme alespoň ten poslední o Madle a Ťapovi – příběh nalezeného rysího mláděte a loveckého psa. Ale jistě se nám vybaví i seriály Méďové, Vydrýsek, Tuláček, Pruhovaní kamarádi nebo Kluci ze zámku.

Tentokrát si Václav Chaloupek vybral ježky, kteří jsou jako většina režisérových hrdinů ohroženými zvířaty. Hlavním hrdinou není jen tak obyčejný ježek, jak ho známe. Je to ježek ušatý až z afrického Egypta. Český zoolog Aleš ho omylem přiveze domů a ježek Aladin, tak se hlavní hrdina jmenuje, se ocitne v neznámé barevné krajině, docela jiné, než je písčitá poušť. Setkává se s domácími ježky a pro něj s cizími zvířaty. Mezi nimi se mu líbí, ale ze všeho nejraději by našel cestu zpátky domů k pyramidám. To se mu na konci seriálu samozřejmě povede.

Malé diváky čekají zajímavé pohledy na živou přírodu, dovědí se, že u nás žije ježek západní a východní, poznají jeho přirozené nepřátele. A také to, že jeho největším nebezpečím je člověk se svými rychlými auty. V novém dokumentu jsou unikátní záběry ježků, určitě veřejně neznámé.

V Podivuhodné cestě ježka Aladina, kterou vypráví herečka Jana Paulová, uslyšíme kromě znělek na konci a na začátku také několik písniček Jaroslava Samsona Lenka. Ten už s Václavem Chaloupkem léta spolupracuje a je i autorem hudby. Hlavním hrdinou je ježek Aladin a RNDr. Aleš Toman - ten je i odborným poradcem seriálu. Za kamerou byl Jiří Bálek a V. Chaloupek, střih a zvuk je dílem Petra Maršíka. Dramaturgyní je Marie Kšajtová.

Fotky z natáčení
Tapeta s ježkem na monitoru

Jak na to: Vyberte si podle obrázků tapetu, která se vám nejvíce líbí, pak klikněte na jednu z jejích variant podle velikosti vašeho monitoru, na zobrazený obrázek klikněte pravým tlačítkem myši a zvolte Nastavit jako pozadí.

Stopáž8 minut
Rok výroby 2009
 ST