Letošní jubilantka Jiřina Bohdalová v hlavní roli detektivní komedie o londýnské uklízečce, bez níž se neobejde ani Scotland Yard.
Režie a scénář: Zdeněk Zelenka. Hrají: Jiřina Bohdalová, Václav Postránecký, Viktor Preiss, Jan Hrušínský a další.

Detektivní komedie anglického autora vypráví o upovídané a velmi aktivní uklízečce (J. Bohdalová) dobře prosperující firmy, která jednou v noci objeví při úklidu ve dvou různých kancelářích dvě mužské mrtvoly. Svůj hrůzný nález oznámí telefonicky na policii, ale po příchodu komisaře (V. Postránecký) a jeho pomocníka (M. Dlouhý) žádní mrtví nalezeni nejsou. Paní Piperová se pátrání velmi aktivně účastní, neboť o každém ze zaměstnanců a tudíž i případných pachatelů něco ví. Svou upovídaností a přílišnou iniciativou přivádí oba vyšetřovatele do velmi trapných situací a maří některé policejní úkony. A ještě ke všemu se ukáže, že se v mládí komisař Baxter na krátkou dobu s paní Piperovou, tehdy mladou, temperamentní dívkou, sblížil. Ale je to nakonec právě ona, která významnou měrou naviguje policii a svojí odvahou a riskováním vlastního života napomůže usvědčit pravého vraha.

Text pro televizi upravil režisér Zdeněk Zelenka a roli uklízečky Piperové „ušil“ přímo na tělo herečce Jiřině Bohdalové, která 3. května slaví své devadesáté narozeniny.

Režie a scénář: Zdeněk Zelenka. Hrají: Jiřina Bohdalová, Václav Postránecký, Viktor Preiss, Jan Hrušínský a další.

Napište nám