Letošní jubilantka Jiřina Bohdalová v hlavní roli detektivní komedie o londýnské uklízečce, bez níž se neobejde ani Scotland Yard (1999). Dále hrají: V. Postránecký, V. Preiss, J. Hrušínský, Z. Adamovská, T. Brodská, S. Postlerová, M. Dlouhý a I. Jiřík. Scénář podle J. Popplewella Z. Zelenka. Kamera V. Opletal. Režie Z. Zelenka

Detektivní komedie anglického autora vypráví o upovídané a velmi aktivní uklízečce (J. Bohdalová) dobře prosperující firmy, která jednou v noci objeví při úklidu ve dvou různých kancelářích dvě mužské mrtvoly. Svůj hrůzný nález oznámí telefonicky na policii, ale po příchodu komisaře (V. Postránecký) a jeho pomocníka (M. Dlouhý) žádní mrtví nalezeni nejsou. Paní Piperová se pátrání velmi aktivně účastní, neboť o každém ze zaměstnanců a tudíž i případných pachatelů něco ví. Svou upovídaností a přílišnou iniciativou přivádí oba vyšetřovatele do velmi trapných situací a maří některé policejní úkony. A ještě ke všemu se ukáže, že se v mládí komisař Baxter na krátkou dobu s paní Piperovou, tehdy mladou, temperamentní dívkou, sblížil. Ale je to nakonec právě ona, která významnou měrou naviguje policii a svojí odvahou a riskováním vlastního života napomůže usvědčit pravého vraha.

Text pro televizi upravil režisér Zdeněk Zelenka a roli uklízečky Piperové „ušil“ přímo na tělo herečce Jiřině Bohdalové, která 3. května slaví své devadesáté narozeniny.

Napište nám