Přímý přenos vyhlášení Osobnosti roku v rámci 17. výročních cen Akademie populární hudby. Uvádí R. Krajčo. Režie A. Rezek

17. ročník výročních cen Akademie populární hudby Anděl Allianz 2007 se v letošním roce odehraje v Praze. Sošky andělů, které vytvořil Jaroslav Róna, budou nejlepším českým zpěvákům, zpěvačkám, skupinám a hudebním tvůrcům rozdány 3. dubna 2008 v pražské O2 areně. Slavnostní ceremoniál budou v přímém přenosu vysílat ČT1 a ČRo1 Radiožurnál od 20:00 hodin. Hlavním moderátorem slavnostního večera bude Richard Krajčo. Vyhlášení cen Anděl Allianz 2007 ozdobí netradiční hudební dvojice a diváci se mohou těšit na Karla Gotta, Lucii Bílou, Petra Koláře a Ivana Táslera, Anetu Langerovou, Ewu Farnou, skupinu Kryštof, Wanastowi Vjecy, Čechomor a Zuzanu Smatanovou, Chinaski a další. Ze zahraničí byla pozvána německá skupina Marquess, jejíž skladba Vayamos Companeros je jednou z nehranějších v českých rádiích.

Žánrové ceny budou uděleny o několik dní dříve, 29. března 2008 a diváci jejich předávání budou moci sledovat v přímém přenosu na ČT2 v pořadu Noc s Andělem. Žánrové ceny, o jejichž nominacích rozhodují odborné sekce APH, se udělují v následujících kategoriích: Ska & reggae, R’n’B & Hip hop, Folk & country, Jazz & blues, Hard & heavy, World music, Alternativní a nezávislá scéna, Hudební web roku.

I v letošním roce bude udílení výročních cen APH předcházet Andělský týden, kdy se v pražských klubech odehraje v průběhu celého týdne série koncertů. Ten začne 30. března 2008.

Stopáž10 minut
Rok výroby 2008
 L
ŽánrZábava