Pohádkové počasí

Hodnocení filmu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 3  
Sdílet
| Poslat odkaz

Pohádka o rozmarném létu, vichřicích i přeháňkách, ale hlavně o meteorologovi, který se vydal hledat své ztracené děti (2008). Hrají: L. Vaculík, T. Dědková, M. Kratina, H. Vagnerová, L. Černíková, K. Oltová, L. Lipský, N. Vicenová, B. Navrátil, R. Štabrňák, Z. Hadrbolcová a další. Scénář M. Adamec. Kamera D. Ployhar. Režie T. Krejčí

Pohádkové počasí je pohádka sice moderní, ale současně i plná kouzel, triků a tradičně pohádkových emocí.

Všechno začne tím, že se rozmarné Léto nechce vzdát vlády. Poradí si s tím fenomenální meteorolog a televizní moderátor počasí Chládek? Připustí obyvatelé světa počasí, aby jim nějaký „odborník“ přes frontální poruchy viděl rovnou do kuchyně? Kdo pomůže dětem věhlasného meteorologa Chládka, které se stanou rukojmími Léta a jeho spojenců? Je opravdu možné, aby se obyčejná sněhová vločka změnila v krásnou maminku?

Pohádka, která vyniká bohatou fantazií, hravostí a jemným humorem, na všechny tyto otázky odpoví. Věříme, že ke spokojenosti nejen různých Meluzín, Přeháněk a Vánků, ale i televizních diváků.

V pohádce, kterou napsal Miroslav Adamec, si roli meteorologa s chutí zahrál Lukáš Vaculík, jeho kolegyni Blaženku z televizní redakce Zpráv o počasí potom Zdena Hadrbolcová. V postavách jednotlivých ročních období a různých živlů, např. Přeháňky, Vichřice, Vánku apod., diváci uvidí Lucii Černíkovou, Naďu Vicenovou, Bořivoje Navrátila, Charlotte Fairman, Hanu Vagnerovou, Kláru Oltovou, Lubomíra Lipského, Romana Štabrňáka, Markétu Plánkovou, Michala Zelenku, Danu Batulkovou a další.

V nepominutelných dětských rolích vystoupili Teodora Dědková a Matouš Kratina. Kameramanem Pohádkového počasí byl David Ployhar, režii měl Tomáš Krejčí.

P.S. Ještě jedno důležité upozornění: tvůrci pohádky prosí laskavé televizní diváky, aby místa u svých obrazovek zaujali tentokrát včas a ve zvlášť hojném počtu. V Paláci počasí panuje napjaté očekávání a kdo z nás by si chtěl vzít na svědomí, že díky třeba právě jeho neúčasti při sledování budeme mít deštivý nebo obzvlášť chladný rok. Počasí i my děkujeme za pochopení.

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný.

Diskuse diváků
 • Market 16. 3. 2012 18:26

  marky

  Phádkové počasí tuto pohádku jsem hledala všude na internetu ale nenašla jsem ji. To byl…

 • vojta 8. 12. 2011 20:07

  oo

  hlasoval jsem pro pohádku Vodník a Karolínka.O Šípkové růžence se mi nelíbí.

 • ZocelenyDrapalik 4. 12. 2011 14:56

  Kdo zanedbal propagaci ?

  Tato okouzlující pohádka by si zasloužila mnohem větší publicitu, protože převyšuje zástup s…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 57 minut – Rok výroby: 2008 – ST
Žánr: Film | Pro děti a mládež
Vysílání pořadu

Tento pořad v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.