Praha - Železná opona

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Rekonstrukce událostí na německé ambasádě v Praze na podzim 1989, které vyvrcholily pádem Berlínské zdi. Německé drama (2007). Hrají: A. K. Sarnaouová, Ch. Bach, H. W. Meyer, H. Schönemann, V. Kochová a další. Režie Lutz Konermann

V roce 1989 se pražské velvyslanectví Spolkové republiky Německo stalo centrem pozornosti světových médií. Na pozemek úřadu se uchýlily tisíce východoněmeckých uprchlíků, kteří sem přišli požádat o politický azyl. Oficiální místa morálně oslabené Německé demokratické republiky nakonec umožnila 30. září svým občanům vycestovat na Západ. Za pár týdnů se otevřely hranice NDR a v ČSSR padl komunistický režim.

Německý televizní film režiséra Lutze Konermanna, který vznikal na autentických lokacích v Praze, vypráví příběh těch, jejichž odvaha se stala inspirací pro miliony dalších obyvatel NDR ke skoncování s nenáviděným režimem.

Bettina se nechá přemluvit svým mužem Stefanem, aby uprchli na pražské velvyslanectví. Připojí se k nim i přátelé Thomas a Karin. Stefan se vrací pro jejich syna Felixe, který je u babičky ve Východním Berlíně. Ovšem na ambasádě se tísní stále více lidí a v prostorech úřadu už téměř není místo. Bettina a její přátelé chtějí vydržet až do konce. V budově se však nachází i někdo, koho Bettina už zná, západoněmecký diplomat Georg Stein, se kterým kdysi měla poměr.

Napište nám