Pro demokracii mohou být jedinou záchranou. Francouzský seriál (2007). Hrají: J. Robart, A. Coesensová, P. Bouchitey, D. Bezace, Ch. Boissonová a další. Režie: Suzanne Fennová a Ivan Strasburg

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Thomase kontaktuje diplomat africké země, který chce, aby odhalil obchodníky se zbraněmi v jeho zemi, kteří mají zájem na vyvolávání ozbrojených konfliktů.

Tajemný hlas, který ho pozval na schůzku, patřil muži v pozadí, o němž si Thomas myslí, že má spojení s vládou. Kaplan mu dává informace a nenápadně tak udává směr Thomasovu pátrání. Ve hře je podnik, který vyhledává odbytiště pro prodej zbraní, šéfuje mu jakýsi Guérin, jenž má velmi dobré kontakty na vládě.

V jedné z bývalých sovětských republik unesou dva novináře – Marie a Jean-Paula. Vzbouřenci dávají lhůtu 24 hodin. Pro některé členy vlády je to dobrá příležitost, na které by mohli vytřískat předvolební body. Ministr odlétá do Tbilisi, ale doprovází ho Guérin, muž který prodává zbraně Burandě přes svou firmu sídlící v Chorvatsku. Že by opravdu neexistovala žádná spojitost s vládními kruhy?

Diplomat africké země je zavražděn zrovna ve chvíli, kdy volal Tomasovi. Policie Thomase zatkne, ale musí ho pustit na příkaz nadřízených. Ambasáda si chce vše vyšetřit sama. Mají média zaútočit na ministra vnitra, když zrovna vyjednává o propuštění obou novinářů, kladou si otázku jejich kolegové?

Originální názevReporters
Stopáž59 minut
Rok výroby 2006
 ST
ŽánrSeriál