Naděje je trpělivá, někdy však musí čekat neslýchaně dlouho. Dramatická rekonstrukce jednoho justičního omylu, natočená podle skutečné události. Kanadský film.
Hrají: I. Tracey, G. Roseová, T. Melissis, G. Sanford, S. Grdevichová a další. Režie: Stephen L. Williams.

Zní to jako vymyšlený příběh, případ Davida Milgaarda je však bohužel skutečný. Odehrál se v Kanadě v letech 1968-1999, kdy byl definitivně uzavřen. Jména i některé situace jsou pozměněny, podstata tohoto největšího justičního omylu v dějinách kanadského soudnictví je však zcela reálná. David Milgaard, jako mladík nespravedlivě obviněný a odsouzený za znásilnění a vraždu, strávil ve vězení celých 23 let. Oběť nepravdivých svědectví a účelové manipulace vyšetřovatelů po celou dobu tvrdil, že je nevinen. Trvalo to však dlouhých 23 let, než bylo dosaženo obnovy procesu. V té době už Milgaard strávil ve vězení větší část života než na svobodě.

Film natočil podle námětu Keitha Rosse Leckieho režisér Stephen L. Williams v tom samém roce, kdy byl Milgaard na základě testů DNA definitivně zproštěn všech obvinění a oficiálně uznán - nevinným.

Napište nám