Než poznal sám sebe, musel poznat lásku. Americký film.
Hrají: S. Hatosy, A. Baldwin, G. Wendt, J. Brandis, S. Lavigneová a další. Režie: Michael Corrente.

Sedmnáctiletý Timothy Dunphy žije jen se svým tátou a mladším tělesně postiženým bratrem v městečku Pawtucket v Rhode Islandu. Není to žádný klukovský svatoušek a občas prostě kašle na názory dospělých. Jednoho dne se ale s partou nejlepších kamarádů dostává do pořádného průšvihu. Proto ho táta raději posílá na rok na soukromou přípravku v Cornhillu, která je vzdálená dvě a půl hodiny cesty od jeho rodného města. V nové škole na Timothyho čeká všudypřítomný pevný pořádek a křečovitě udržované tradice, jež prosazuje nafoukaný zástupce ředitele. Naštěstí jsou tu také noví spolužáci, s nimiž se Timothy snaží rychle překonat provinciální nudu a prolomit hranice školních pravidel...

Komediálně laděný příběh o trpké a někdy příliš složité době dospívání natočil scenárista a režisér Michael Corrente, jehož známe jako tvůrce filmu Americký bizon (uvedeného Českou televizí ve Filmovém klubu).

Scénář napsal podle svého stejnojmenného románu Peter Farrelly (který je znám jako tvůrce filmů Blbý a blbější a Já, mé druhé já a Irena, na nichž se podílel také jeho bratr Bob Farrelly).

Roli dospívajícího Timothyho hraje Shawn Hatosy (Svatba naruby, Fakulta).

Postavu jeho dělnického táty ztvárnil Alec Baldwin (Manželské etudy, Beetlejuice, Hon na ponorku), který se tu objevuje v poněkud netypické roli.

Napište nám