Unikátním galakoncertem, na němž bývalé i současné hvězdy proslulého divadla oslavily 40. výročí jeho založení, připomínáme i ty letošní, již 55. semaforské narozeniny. Účinkují: J. Suchý, F. Havlík, J. Molavcová, Z. Svěrák, H. Hegerová, P. Filipovská, E. Pilarová, N. Urbánková, K. Gott, W. Matuška, M. Lasica, P. Sedláček, M. Drobný, H. Zagorová, P. Janů, M. Prokop, M. Voborníková, M. Eben, P. Bobek, J. D. Novotný, L. Machálková, T. Trapl a další. Kamera J. Lebeda. Scénář J. Suchý a I. Paukert. Režie I. Paukert

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Ve čtvrtek 30. října uplynulo 55 let od založení Semaforu. Tuto legendu moderní české kultury připomene slavnostní pořad, který se před patnácti lety konal při čtyřicetinách souboru v Hudebním divadle v Karlíně. Na večer se za přítomnosti prezidenta republiky Václava Havla sjeli téměř všichni, kteří Semaforem prošli – a není jich málo. V rámci tohoto večera byly také vyhlášeny výsledky ankety o deset nejpopulárnějších písniček Semaforu všech dob a výsledky ankety o nejpopulárnější písňové texty Jiřího Suchého.

Divadlo Semafor bylo založeno na podzim 1959 skupinou divadelníků a hudebníků soustředěných kolem J. Suchého a J. Šlitra. Jeho název je ve skutečnosti akronym, který byl původně odvozen od slov SEdm MAlých FORem. To mělo vyjadřovat původní úmysl zakladatelů věnovat se co nejširšímu spektru uměleckých žánrů, těmito formami byly myšleny: film, poezie, jazz, loutky, tanec, výtvarné umění a hudební komedie. Původní sídlo tohoto divadélka bylo v nynějším Činoherním klubu, ale již v roce 1961 muselo odejít a soubor se po několika peripetiích přestěhoval do divadla v pasáži Alfa. První hrou Semaforu se stala hudební komedie Člověk z půdy autorské dvojice Jiří Suchý (texty) a Jiří Šlitr (hudba). Titulní postavu spisovatele Antonína Sommera v ní alternovali Miroslav Horníček a Miloš Kopecký, později František Filipovský.

Stopáž93 minut
Rok výroby 1999
 ST 4:3
ŽánrZábava