Výlet do světa snů, lásky, přátelství a fantazie v americkém baletu, natočeném podle klasické pohádky, s hudbou Petra Iljiče Čajkovského.
Hrají: M. Culkin, J. L. Cohenová, D. Kistlerová, B. R. Cook, K. Nicholsová, W. Whelanová, M. Traceyová a další. Režie: Emile Ardolino.

Oblíbený balet, známý především díky působivé a stále nestárnoucí hudbě Petra Iljiče Čajkovského, převedli do filmové podoby američtí filmoví tvůrci. Příběh osamělé dívky Marie se odehrává na Štědrý večer. V jejím snu ožívají všechny hračky, probouzí se k nočnímu životu svět myší. Ty bojují proti oživlým cínovým vojáčkům, v čele s Louskáčkem, který se promění v krásného prince a dívku pozve do svého království... Filmovou tvář známému pohádkovému baletu dal režisér Emile Ardolino. Připomeňme, že po letech práce pro televizi - se proslavil svým hraným debutem Hříšný tanec, později natočil například úspěšnou komedii Sestra v akci (s Whoopi Goldbergovou). Hlavní úlohy v baletu ztělesnili Jessica Lynn Cohenová (Čas smyslnosti) jako Marie a Macaulay Culkin (známý z úspěšných komedií Strýček Buck, Sám doma) jako Louskáček.

Napište nám