Klára Issová v televizním filmu podle povídky Karla Čapka o touze mladičké vychovatelky po důstojnosti a porozumění (1999). Dále hrají: J. Somr, Ch. Poullainová, P. Kříž, L. Vondráčková, N. Štíbrová, L. Patlevič, J. Hlaváčová a další. Scénář V. Šašková a V. Šašek. Kamera P. Polák. Režie J. Strach

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Televizní film vznikl podle stejnojmenné povídky Karla Čapka z cyklu Trapných povídek, které jsou jemnou analýzou lidských pocitů a vztahů, s důrazem na potřebu důstojnosti a vnitřní svobody. Vypráví příběh domácí vychovatelky Olgy (K. Issová), prožívající pocit člověka, který nepatří nikam, ani mezi povýšené panstvo, ani mezi služebnictvo. Mladičká a citlivá dívka přichází do zchudlé šlechtické rodiny plná ideálů a odhodlaná milovat děti, které jí byly svěřeny. Prožije tu však řadu situací, které ji zraňují a ponižují, ale zároveň přinášejí i poučení pro budoucí život.

Podle scénáře manželů Šaškových natočil půvabný příběh o zrání mladičké domácí učitelky Olgy v reálech zámečku Krásný Dvůr Jiří Strach.

Stopáž63 minut
Rok výroby 1999
 ST AD
ŽánrFilm