Na půdě aneb Kdo má dneska narozeniny?

Hodnocení filmu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 18  
Sdílet
| Poslat odkaz

Kouzelný příběh ze zaprášené půdy, kde odložené hračky svedou nelítostný boj s vládcem Říše Zla. Hrají: J. Lábus, L. Pernetová,
B. Hybner, V. Javorský, I. Trojan, B. Hrzánová, P. Nárožný, N. Konvalinková a další. Výtvarník a režie J. Barta

Celovečerní animovaný film legendárního režiséra a výtvarníka Jiřího Barty (Krysař, Zaniklý svět rukavic).

Kouzelný příběh ze zaprášené půdy, kde odložené hračky svedou nelítostný boj s vládcem Říše Zla, aby zachránily nejen unesenou kamarádku panenku Pomněnku, ale i svůj harmonický domov, a poznali, jakou sílu má opravdové přátelství. Výtvarně originálně pojatý příběh nabízí nejen dobrodružství a napětí, ale i spoustu legrace, vtipných okamžiků a gagů. Navíc okouzlí i dokonalá práce animátorů a fantazie, s jakou je vytvořený tajemný svět staré půdy a jeho obyvatelé.

Každý den u snídaně si vylosují, kdo má ten den narozeniny, oslavenci pak zahrají písničku a krásná Pomněnka mu upeče dort. Pomněnka pak své kamarády vypraví „do práce“. Mucha je výpravčím na nedalekém nádraží, Šubrt strojvedoucím a rytíř Krasoň jezdí denně vlakem do Dračí sluje, kde svádí lítý boj s nafukovacím Drakem. Idylu jejich veselých her a hravých rituálů zničí vládce Říše Zla – pobronzovaná sádrová „Hlava“. Zalíbí se mu Pomněnka, a tak nařídí svým sluhům, aby ji unesli. Na záchranu Pomněnky se s komickým odhodláním vydají rytíř Krasoň a medvídek Mucha, kteří musí cestou do Říše Zla překonat spoustu nebezpečných nástrah a překážek (zdolat vysoké horstvo, projít začarovaným lesem, zachránit se z černé díry apod.). Šubrt, který se nedopatřením dostal až před dům, se snaží po římse vyšplhat zpátky na půdu, aby se přidal ke kamarádům. Na pomoc jim přicházejí i další obyvatelé půdy v čele s chytrou myškou Sklodowskou, která zorganizuje velkou záchrannou akci. Společně překonají všechny pasti a nástrahy a nakonec svým důvtipem a odvahou zvítězí nad vládcem Ríše Zla. A vyřeší i úkol nejzáludnější – mezi spoustou stejných Pomněnek, které vyrobil lstivý dr. Skarab, najdou tu jedinou a „jejich“ – pravou a laskavou Pomněnku. Zachrání tak nejen Pomněnku a sebe, ale i svůj harmonický domov a starý dobrý svět, a poznají, jakou sílu má přátelství. Večer pak všichni oslavují své znovuzrození u velkého narozeninového dortu, který jim upekla Pomněnka.

Film Na půdě přivezl řadu ocenění ze zahraničí: New York, Japonsko, Španělsko, Rumunsko. U nás získal Českého lva za výtvarný počin, dvě ceny na Anifestu v Teplicích a cenu Kristiána na Febiofestu.

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný.

Stopáž: 73 minut – Rok výroby: 2007 – P  ST
Žánr: Film
Vysílání pořadu

Tento pořad v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Související pořady