Kouzelný příběh ze zaprášené půdy, kde odložené hračky svedou nelítostný boj s vládcem Říše Zla. Hrají: J. Lábus, L. Pernetová, B. Hybner, V. Javorský, I. Trojan, B. Hrzánová, P. Nárožný, N. Konvalinková a další. Výtvarník a režie J. Barta

Celovečerní animovaný film legendárního režiséra a výtvarníka Jiřího BARTY (Krysař, Zaniklý svět rukavic)

Kouzelný příběh ze zaprášené půdy, kde odložené hračky svedou nelítostný boj s vládcem Říše Zla, aby zachránily nejen unesenou kamarádku panenku Pomněnku, ale i svůj harmonický domov, a poznali, jakou sílu má opravdové přátelství. Výtvarně originálně pojatý příběh nabízí nejen dobrodružství a napětí, ale i spoustu legrace, vtipných okamžiků a gagů. Navíc okouzlí i dokonalá práce animátorů a fantazie, s jakou je vytvořený tajemný svět staré půdy a jeho obyvatelé.

Poklidný život panuje na staré půdě v království odložených věcí do doby, než vládce Říše Zla (Jiří Lábus) unese panenku Pomněnku. Na záchrannou misi, plnou nečekaných nástrah, napětí i komických situací, se vydávají její kamarádi: medvídek Mucha, rytíř Krasoň, skřítek Šubrt, myška Sklodowská a další. Svým důvtipem a chytrostí překonají všechny nástrahy a pasti nepřítele a nakonec způsobí pád Říše Zla a jejího vládce. Zachrání tak nejen Pomněnku, ale i svůj dobrý harmonický svět a poznají sílu přátelství. Své vítězství pak oslaví u narozeninového dortu.

Film Na půdě přivezl řadu ocenění ze zahraničí: New York, Japonsko, Španělsko, Rumunsko. U nás získal Českého lva za výtvarný počin, dvě ceny na Anifestu v Teplicích a cenu Kristiána na Febiofestu.

Napište nám