Dvacet světových režisérů se sešlo, aby natočili malé příběhy z Paříže. Mezi nimi Tom Tykwer, bratři Coenové, Gus Van Sant… a pozvali si světové herecké hvězdy, jako N. Nolteho, E. Wooda, N. Portmanovou, F. Ardantovou a mnoho dalších. Francouzský koprodukční film (2006) (V původním znění s titulky)

Ve francouzském koprodukčním filmu Paříži, miluji Tě, se sešli světoznámí režiséři, mezi něž patří bratři Coenovi, Gus Van Sant, Gurinder Chadhaová, Wes Craven, Walter Salles, Alexander Payne a Olivier Assayas a další, aby společně ukázali Paříž způsobem, jaký tu ještě nebyl. Natočen lidmi stejně kosmopolitními jako město samo. Americký turista vidí rasové napětí a paranoidní vize města. Mladá emigrantka pracuje v buržoazním prostředí. Americká hvězdička natáčí film. Muž neví, zda být s manželkou nebo milenkou. Mladík pracuje v tiskárně a touží po jiném muži. Otec se pere se vztahem ke své dceři. Pár se snaží okořenit svůj sexuální život. To všechno jsou příběhy, které lze potkat v pařížských ulicích, jen je oči nevidí.

Světově uznávaní režiséři obsadili do svých zdánlivě malých příběhů velké mezinárodní filmové hvězdy jakými jsou např. Nick Nolte, Rufus Sewell, Elijah Wood, Fanny Ardantová, Willem Dafoe, Bob Hoskins a mnoho dalších.

Napište nám