Řím (10/12)

Hodnocení seriálu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 1  
Sdílet
| Poslat odkaz

Velkolepá historická freska z posledních let vlády Julia Caesara, oceněná řadou mezinárodních cen. Britsko-americký seriál (2005). Hrají: K. McKidd, R. Stevenson, J. Purefoy, P. Walkerová, K. Condonová a další. Režie Alan Taylor

Marcus Tulius Cicero navrhuje římskému Senátu, aby zvolil Gaia Julia Caesara za jeho zásluhy imperátorem s neomezenou mocí na 10 let. Brutus vystoupí na jeho podporu a Senát návrh schválí. Caesar slibuje nový prosperující Řím pro všechny a chystá velkolepou slavnost, na níž se poprvé objeví se vší slávou jako císař. Na potvrzení jeho moci je na fóru veřejně popraven kdysi nepřemožitelný král Galů.

Atia si neodpustí navštívit zbitou Servilii v jejím domě, ta však odmítá čest sedět na slavnosti vedle Atie. Zato s Pompeiovým synem Quintem chystá spiknutí proti Caesarovi, k velké nelibosti svého syna Bruta, který svou přísahu Caesarovi myslí vážně.

Octavia, která utekla před intrikami své matky Atie do chrámu, se sice na Octavianovo naléhání vrací do Říma, ale jako tělo bez duše. Octavianus jako nejvyšší pontifik pomazává Caesara obětní krví pro jeho triumfální vystoupení na slavnosti.

Vorenus má první projev na veřejnosti v roli uchazeče o magistrát Aventina a vede si velmi dobře. Pod Poscovým vedením se učí pronikat do tajů politiky, kterou moc nechápe. Titus Pullo by rád pochodoval v řadách 13. legie na slavnosti, není už však vojákem. Rozhodne se tedy vykoupit Eirene z otroctví a vzít si ji za ženu. Vorenus mu na to půjčí peníze. Titus však nezvládne překvapení, že Eirene má snoubence a ubije ho k smrti. Vorenus jej vyhodí z domu a Pullo se opíjí v putyce. Tam na něj narazí Erastus Fulmen s nabídkou „pro vysloužilce“.

Galové ukradnou tělo svého krále z odpadků a spálí jeho tělo na hranici.

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný.

Diskuse diváků
 • Jan Horejš 22. 11. 2012 17:51

  Jde se na díly někde koukat on-line ??

 • tomas 22. 11. 2012 14:14

  chyba vo zvuku

  DObry den chcel by som vas upozornit, ze 11. diel 1 serie, odvysielany pred …

 • Katka 9. 9. 2012 18:35

  Repríza

  ... a budete prosim aj reprízovat?!?

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Originální název: Rome – Stopáž: 51 minut – Rok výroby: 2005 – ST  *
Žánr: Seriál
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Další zdroje
Související pořady