Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Den České televize patří každoročně k vyhledávaným a netrpělivě očekávaným vrcholům nesoutěžní části zlínského festivalu. Protože se velká část Dne České televize odehrává pod otevřeným nebem na zlínském náměstí Míru, každoročně všichni zúčastnění soustředěně pozorují vývoj počasí. Zatímco vloni pršelo celý festivalový týden a jen na Den České televize nepřetržitý déšť na chvíli ustal, letošní vyhlídky byly mnohem žhavější.

Tropická vedra trvala ve Zlíně až do pondělí večer, kdy dle zákona schválnosti začalo pršet. Večerní průtrž mračen zmáčela všechny příchozí na slavnostní zahájení, koncert Dary Rolins na náměstí Míru se téměř utopil a úterní Den České televize se zdál být ohrožen. Pozdě v noci dorazili do Zlína moderátoři Dne České televize Martin Dejdar a Magda Reifová.

V úterý se pod příkrovem mlhy od brzkého rána budovaly atrakce pro děti: nafukovací horolezecká stěna, zorbing, nafukovací skákadla a žebříky. Kolem osmé hodiny přijely první televizní vozy, mezi nimi i jeden zpravodajský, který vysílal z celého Dne ČT přímé vstupy do celostátního i regionálního vysílání.

Na jevišti začal přesně úderem deváté první programový blok České televize. Dopoledne bylo určeno těm nejmenším, a tak se brzy celé náměstí zaplnilo mateřskými školkami a maminkami s dětmi. Velkou pozornost vzbudil křest květnového čísla časopisu Země pohádek, kde je i DVD s názvem Maxipes Fík. Křtily děti a velká plyšová postavička maxipsa Fíka.

Odpolední programový blok začal v 15 hodin zábavnou show Sabotáž. Uváděli ho moderátoři Tobi a Vladimír. Pravdou je, že hochy a celou Sabotáž nešlo na náměstí ani přehlédnout, ani přeslechnout. Velký úspěch měl i další člen Sabotáže – Profesor.

Každý rok se na Dni České televize pokoušíme o nový zápis do Guinnessovy knihy rekordů. Vloni celé náměstí loupalo pomeranče, letos se zase muzicírovalo. Ale poněkud netradičně – návštěvníci na náměstí totiž chtěli vytvořit největší beatboxovou kapelu. Úkol dost těžký, zejména v moravském Zlíně, kde se spíš zpívají melodické lidovky. Nicméně i tento nový žánr se ve Zlíně uchytil, neboť kolem sedmnácté hodiny vytvořilo 221 lidí, kteří se pohotově naučili zvládat beatbox, nový světový rekord, který bude zaznamenán do Guinnessovy knihy rekordů.

Část organizačního týmu se už odpoledne přemístila do zlínské sportovní haly Novesta, kde probíhaly zvukové zkoušky večerního koncertu skupiny Gipsy.cz. Diváci České televize znají Gipsy.cz jednak z národního kola eurovizní soutěže, a pak také jako vítěze kategorie Objev roku v anketě Anděl Allianz 2006. Gipsy přijely z holandského festivalu hodně unavení, ale na jejich vystoupení to nebylo vůbec vidět. Postupně rozezpívali a roztančili celou halu, kam přišlo přes dva tisíce nadšených návštěvníků. Česká televize celý koncert natočila, takže se diváci mají na co těšit.

Všichni příznivci České televize se ve večerních hodinách sešli na VIP večírku v areálu zlínské Zámecké restaurace. Zatímco vloni byl večírek ve stylu Četnických humoresek, letos jsme se vrátili do rudolfinské doby, kde začíná příběh koprodukčního filmu České televize – Maharal.

„Českotelevizní večírek je opravdu na vysoké úrovni,“ řekl i jeho neslavnější zahraniční host – americký herec Haley Joel Osment, kterého nešlo odtrhnout od rébusů a hlavolamů, které byly pro hosty připraveny.

Stánek České televize navštívil i představitel Kolji Andrej Chalimon, který poskytl časopisu ČT+ exklusivní rozhovor.

Stopáž2 minuty
Rok výroby 2007
 L 4:3