Na rekordní úroveň se v posledních týdnech vyšplhaly ceny zemního plynu a elektřiny. Pro společnosti v regionu to znamená zvyšování cenu produktů, pro domácnosti pak vyšší výdaje za spotřebu.
Do poslanecké sněmovny se nedostanou sociální demokraté a komunisté. Tyto partaje přitom měly v regionu silnou základnu voličů. Lídři po volbách uvažují, co dál.
Na pět set dětí z Přerova pojede během října do Jeseníků a do Beskyd nadýchat se čerstvého vzduchu v rámci ozdravných pobytů. Žáci do hor vyrazí po roční kovidové pauze.

Obsah dílu

Zdražování energií

Na rekordní úroveň se v posledních týdnech vyšplhaly ceny zemního plynu a elektřiny. Pro společnosti v regionu to znamená zvyšování ceny produktů, pro domácnosti pak vyšší výdaje za spotřebu. Firmy začínají zvažovat alternativní zdroje energie.

Zdražování energií

Živě Daniel Stavárek, děkan, OPF, Slezská univerzita v Opavě.

Ústup levice ve volbách

Do Poslanecké sněmovny se nedostanou dvě tradiční strany. Sociální demokraté a komunisté. Tyto partaje přitom měly v Moravskoslezském i Olomouckém kraji v minulosti silnou základnu voličů. Lídři po volbách uvažují, co dál.

Vysouvání mostu přes Moravu končí

290 tun těžký a 55 metrů dlouhý. Parametry mostu, který dopoledne spojil dva břehy řeky Moravy na Masarykově třídě v Olomouci. Rejnok – jak se mostu přezdívá kvůli jeho tvaru – začali dělníci nasouvat nad vodu minulou středu. Využili k tomu ocelové kolejnice, po kterých před sebou konstrukci tlačily dva hydraulické písty. Jde o druhou část mostu, ta první překlenula řeku v minulém roce.

Horší sezóna zdraží med

Včelařům pomalu končí letošní sezóna. Ta byla ve znamení ne úplně příznivého počasí, většího množství škůdců a s tím spojeného úbytku včel. Medu je tedy málo. Lidé si za něj připlatí. Ceny vzrostly oproti loňsku zhruba o desetinu.

Ozdravné pobyty dětí

Na pět set dětí z Přerova pojede během října do Jeseníků a do Beskyd nadýchat se čerstvého vzduchu. Žáci do hor vyrazí po roční covidové pauze. Vedením škol se podařilo získat dotace z Ministerstva životního prostředí. Uspěla i proto, že Přerov patří dlouhodobě k lokalitám se špatným ovzduším.

Výrazný nárůst počtu nakažených

Živě Kristýna Prokešová, redaktorka ČT.

Veletrh pracovních příležitostí Kariéra+

Více než 60 vystavovatelů a přes 150 personalistů a odborníků se účastní veletrhu pracovních příležitostí Kariéra+. Studentům pomáhají například sestavit kvalitní životopis nebo si zkusit pracovní pohovor.

Muž vykrádal školy a úřady

Ke dvanácti vloupáním v Ostravě se policistům přiznal 33letý recidivista. Většinou si vybíral mateřské, základní a střední školy. Vloupal se ale také k dobrovolným hasičům a obecním policistům, kterým ukradl služební auto a vysílačky. V případě odsouzení obviněnému hrozí pět let vězení.

16 let vězení za vraždu

16 let vězení se zvýšenou ostrahou a 800 tisíc korun pro manžela zavražděné ženy uložil Krajský soud v Ostravě Lubomíru Gavendovi, který - jak jsme včera informovali - loni uškrtil svou milenku kvůli penězům. Rozsudek je pravomocný, odsouzený ani státní zástupce se neodvolali. Dnešní zprávu přinesl server iDNES.

Festival Kukačka v ulicích

Před ostravským obchodním centrem Nová Karolina stojí nastartovaný vůz. Ozývá se z něj promluva o apokalyptické budoucnosti. Na pěší zónu ho umístili Rafani. Umělecká skupina se tak připojila k festivalu Kukačka, který už devátým rokem přináší umění do ulic Ostravy.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2021
 P ST HD