Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Hejtmani jednají o dalším postupu

Živě Ivo Vondrák, hejtman MS kraje a Josef Suchánek, hejtman OL kraje.

Nová čísla Covid-19

V Moravskoslezském kraji za týden přibylo téměř 3 700 pozitivně testovaných lidí na COVID-19.
Číslo je srovnatelné s předchozími 7 dny. V Olomouckém kraji za uplynulý týden do čtvrtka přibylo přes 2 200 potvrzených nákaz koronavirem, přírůstek je zhruba o 100 případů nižší než za předchozí týden. Hodnota indexu rizika je v Česku stále 71, je tomu tak už 6 dní za sebou.

Nová očkovací místa

V prostorách nemocnice v Orlové vznikne veřejné očkovací centrum, provoz zahájí v březnu.
Jeho kapacita se bude odvíjet od množství dodaných vakcín. Velkokapacitní očkovací centrum
chystá také Karviná, bude v Obecním domě Družba. Obě města připraví prostory ve spolupráci s nemocnicí v Karviné-Ráji, pod kterou spadá i nemocnice v Orlové.

Malotřídka chce testovat

Malotřídka v Branticích na Bruntálsku nabízí svým žákům testování na COVID-19. K tomu dětem denně při vstupu měří tepotu. Škola chce ukázat, že je schopná zajistit bezpečný provoz a že si malotřídky zaslouží plné znovuotevření.

Češi míří na polské sjezdovky

Skiareály v Polsku otevřely. Polská vláda povolila jejich provoz podmínečně na 14 dní, potom vyhodnotí dopady. Areály fungují za přísných preventivních opatření. Lyžaři musí mít například zakrytá ústa a nos. Každý z nich by pak měl mít k dispozici 100 m2.

Vleky nahradily rolby

V Jeseníkách přibývá lyžařských areálů, které vyvážejí lyžaře na svah pomocí rolby. Nahrazují tak lanovky a vleky, které střediska kvůli vládním opatřením proti koronaviru pustit nesmějí. Kvůli rozhodnutí sněmovny neprodloužit nouzový stav mnohé ski areály plánují, že u nich od pondělka
lanovky pojedou.

Moravské divadlo vsadilo na Hašlera

Moravské divadlo v Olomouci si připomíná písničkáře Karla Hašlera. Jeho životní cesta skončila tragicky před 18 lety v koncentračním táboře v Mauthausenu. Ačkoliv herci netuší, kdy bude premiéra,
umělecký soubor nastudoval jako poctu lidovou operetu Podskalák. Tvoří ji největší Hašlerovy evergreeny.

Kontroly a pomoc bezdomovcům

Strážníci ostravské městské policie kvůli mrazivému počasí častěji kontrolují lidi bez domova. Teploty se i přes den drží na mínus 10 stupních Celsia. Policisté bezdomovcům doporučují, aby využili pomoci azylových domů. Mnohé jsou ale už i přes den na hraně svých kapacit.

Speciální vysílání na ČT24

Koronavirová krize se odráží prakticky ve všech odvětvích ekonomiky. A její dopady pociťují
podnikatelé napříč celou republikou. Česká televize proto odstartovala nový zpravodajský seriál
nazvaný SEČTENO, ve kterém se postupně zaměříme na jednotlivé regiony. Začali jsme v Jihočeském kraji.

Speciální vysílání na ČT24

A jaké další příběhy přinesl rok s koronavirem v Česku, tak na to se podíváme taky příští pátek. Konkrétně to bude z Královéhradeckého kraje.

Dražba nalezených aut

Bohumín uspořádal veřejnou dražbu odstavených aut jako jedno z prvních měst v Česku. Automobily se radnicím daří z ulic odstraňovat po loňské novele zákona. Jak přesně ale následnou dražbu vozů uskutečnit, už novela neříká. Na Bohumín se teď s prosbou o radu začala obracet města z celé republiky.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2021
 P ST HD